Jak bezpiecznie wykonywać pracę zdalną?
Połączenie przy wykorzystaniu sieci VPN znacznie zwiększa nasze bezpieczeństwo w Internecie, dlatego podczas pracy zdalnej pełne zaszyfrowanie połączenia z siecią, jest właściwą drogą.
Podstawowym powodem, przemawiającym za uruchomieniem VPN w obecnych czasach pandemii i przyspieszenia procesu cyfryzacji społecznej jest problem dużego ryzyka kradzieży przez cyberprzestępców przesyłanych i odbieranych informacji. VPN staje się więc podstawowym narzędziem wykorzystywanym do ochrony prywatności pracowników oraz kluczowych danych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania firm.
Poniżej w pigułce opisujemy co to takiego i o co chodzi.
Co to jest VPN?
VPN to skrót od Virtual Personal Network, czyli wirtualna sieć prywatna, z której głównie korzystają pracownicy łączący się z siecią firmową np. z domu, lub innego miejsca z dostępem do Internetu.
Po co mi VPN?
Technologia VPN zapewnia nowoczesne, wielowarstwowe zabezpieczenie z zaawansowaną ochroną prywatności przy użyciu tunelowania VPN.
Tunel VPN – co to takiego?
Tunel VPN jest połączeniem między urządzeniem mobilnym lub stacjonarnym, a serwerem VPN, który chroni przesyłane w nim dane przed dostępem nieuprawnionych osób. Główny punkt, czyli serwer VPN szyfruje dane przesyłane przez tunel, chroniąc je przed dostępem i modyfikacją osób trzecich.
Podstawowe zalety wdrożenia VPN
- Szyfrowanie całego ruchu pracownik-firma i bezpieczna wymiana danych online
- Eliminacja zakłóceń oraz śledzenia wymiany informacji biznesowych przez osoby trzecie
- Bezpieczeństwo zdalnego łączenia się z serwerem firmowym przy pomocy publicznych sieci WiFi
Jak pomagamy?
Bezpieczeństwo jest dziś kwestią bardzo ważną tak samo, jeśli chodzi o zastosowanie Virtual Personal Network. Odpowiednia wiedza na temat tej technologii i konfiguracji protokołów bezpieczeństwa, jakie oferuje VPN, ma duże znaczenie w zapewnieniu tego bezpieczeństwa.
Pomagając przy uruchomieniu VPN z twojej strony, potrzebujemy wiedzy na temat stałego, zewnętrznego (publicznego) adresu IP, stabilnego łącza internetowego o przepustowości minimum 10 Mb/s na 1 Mb/s oraz urządzenia obsługującego funkcje firewall i serwera VPN (L2TP, IPSec, SSL).
Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy posiada w swojej filmie osoby o odpowiedniej wiedzy technicznej. W związku z tym całe rozwiązanie oraz brakujące elementy dobieramy na podstawie analizy dotyczącej obecnej infrastruktury, ilości pracowników i ich poszczególnych potrzeb oraz rodzaju prowadzonej działalności przez firmę.
Więcej na ten temat i kontakt ze specjalistą znajdziesz tutaj https://uslugiinformatycze.zetorzeszow.pl/praca-zdalna/