Działanie 8.3 Zwiększenie dostępu do usług społecznych i zdrowotnych
Celem projektu jest zwiększenie dostępności usług społecznych w szczególności usług środowiskowych, opiekuńczych oraz usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Te działania można realizować poprzez rozwiązania technologiczne (teleopieka) tj. Bransoletka Życia.
1. CEL DZIAŁANIA:
Zwiększenie dostępności usług społecznych w szczególności usług środowiskowych, opiekuńczych oraz usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.
2. TYP PROJEKTU:
Usługi społeczne w szczególności usługi środowiskowe, opiekuńcze .
Wykorzystanie nowoczesnych technologii w usługach opiekuńczych, np. teleopieki i innych form niebezpośrednich usług opiekuńczych wykorzystujących nowe technologie, aktywizacja środowisk lokalnych w celu tworzenia społecznych (sąsiedzkich) metod samopomocy przy wykorzystaniu nowych technologii.
3. BENEFICJENCI:
- jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia
- jednostki organizacyjne jednostek samorządu terytorialnego posiadające osobowość prawną
- podmioty wymienione w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie statutowo działające w obszarze pomocy i integracji społecznej oraz działalności leczniczej
- podmioty działające w publicznym i niepublicznym systemie ochrony zdrowia, w tym w szczególności POZ
- spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe
4. DEDYKOWANE OBSZARY FUNKCJONALNE
MOF Krosno, Dębica-Ropczyce, Przemyśl, Mielec, Tarnobrzeg, Jarosław-Przeworsk, Sanok-Lesko, Stalowa Wola.
5. MAKSYMALNY POZIOM DOFINANSOWANIA
95%
6. MINIMALNA WARTOŚĆ PROJEKTU
100 000 PLN
7. TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW
OD 29.11.2018 DO 17.12.2018
8. TERMIN ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU
MARZEC 2019
9. KWOTA DOFINANSOWANIA PUBLICZNEGO
20 mln zł
UWAGA!!! W ramach konkursu wartość wydatków poniesionych na zakup środków trwałych nie może przekroczyć 10,00% wartości projektu (w tym cross-financingu).
PROPONOWANE ROZWIĄZANIE
DZIAŁANIE BRANSOLETKI ŻYCIA
Pacjent, który posiada Bransoletkę Życia znajduje się pod nieustanną opieką Centrum Teleopieki. Bransoletka Życia wyposażona jest w przycisk SOS, moduł GPS, który pozwala zlokalizować pacjenta oraz czujnik tętna. Bransoletka posiada również przycisk odbierania i kończenia rozmowy. Pacjent może za jego pomocą zadzwonić do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej i poinformować na przykład o złym samopoczuciu. Ratownik medyczny w razie potrzeby wezwie pogotowie ratunkowe, sam też może zainicjować połączenie z pacjentem. Jeśli poziom naładowania baterii w urządzeniu będzie niebezpiecznie niski, Bransoletka Życia automatycznie wyśle taką informację do Centrum Teleopieki i personel medyczny przypomni pacjentowi o naładowaniu opaski.
Zobacz jak działa Bransoletka Życia.
KONTAKT
Rafał Kopeć
Konsultant ds. projektów
Tel: +48 17 78 01 616
Kom: +48 512 390 678
rafal.kopec@zetorzeszow.pl