Projekty realizowane ze środków UE

Mechanizm Podzielnej Płatności

Wdrażamy Split Payment czyli Metodę Podzielnej Płatności

Zajmujemy się doradztwem, szkoleniami i wdrożeniami w zakresie Mechanizmu Podzielnej Płatności oraz Pracowniczych Planów Kapitałowych. Od wielu lat wdrażamy oprogramowanie firmy Comarch oraz Soneta. Chętnie dzielimy się wiedzą z naszymi klientami. Dlatego, jeśli korzystasz z takich systemów jak: Comarch ERP Optima, Comarch ERP XL, Comarch ERP Altum lub enova365 to zapraszamy do kontaktu z nami.

Podstawowe informacje o split payment

Mechanizm Podzielnej Płatności (MPP) zaczął obowiązywać od 1 listopada 2019 roku i jest to mechanizm, który w założeniu ma zapobiegać wyłudzeniom podatkowym. MPP zastąpił funkcjonujące dotychczas odwrotne obciążenie. Podczas płacenia faktury na konto sprzedawcy trafia tylko kwota netto, a podatek VAT znajduje się na odrębnym koncie. Obligatoryjnie jest stosowany dla faktur o jednorazowej wartości przekraczającej 15 000 PLN.

W praktyce, aby móc wypełnić ustawowy obowiązek dotyczący Mechanizmu Podzielnej Płatności w systemach informatycznych należy:

  • przeprowadzić upgrade oprogramowania
  • odpowiednio skonfigurować jego działanie

Jako firma informatyczna pomagamy w tym procesie oraz szkolimy osoby, które będą prowadzić rozliczenia faktur za pomocą MPP.

aplikacja ppk wdrożenie

Proces wdrożenia Mechanizmu Podzielnej Płatności zgodnego z ustawą

wdrożenie split payment
wdrożenie split payment
wdrożenie split payment
wdrożenie split payment

Przygotuj się do wprowadzenia Metody Podzielnej Płatności - Split Payment

Masz pytania? Skontaktuj się z naszym ekspertem. Oferujemy swoją pomoc merytoryczną i wdrożeniową sprawdzonego rozwiązania.

Informujemy, że zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) Administratorem Twoich danych osobowych jest ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie, Al. Rejtana 55. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu marketingu produktów i usług własnych oraz obcych (w tym informacji handlowych) na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Informujemy Cię również, że posiadasz prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych. Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (PUODO). Pamiętaj, że podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – daneosobowe@zetorzeszow.pl. Pełna klauzula informacyjna (obowiązek informacyjny) dostępna jest pod adresem daneosobowe.zetorzeszow.pl

Strefa klienta

Rzeszów
35-326 Rzeszów, ul. Rejtana 55
tel.: 17 850 06 44
e-mail: detal@zetorzeszow.pl
www: sklep.zetorzeszow.pl

Krosno
38-400 Krosno, ul. Grodzka 12
tel.: 13 43 20 940
e-mail: krosno@zetorzeszow.pl
www: krosno.zetorzeszow.pl

Przemyśl
37-700 Przemyśl, ul. Asnyka 4
tel.: 16 67 85 920
e-mail: przemysl@zetorzeszow.pl
www: przemysl.zetorzeszow.pl

Dokumenty

Media – Aplikacje – Pomoc

logotyp_zetorzeszow