Projekty realizowane ze środków UE

Multimoda

Sprawne zarządzanie sklepami online połączonymi w jeden e-commerce

RealizacjaSklep e-commerce
BranżaObuwnicza

MULTIMODA.SHOP

MULTIMODA.SHOP oraz EUROBUTY.COM.PL to marki nalężące do jednego klienta. Swoją działalność rozpoczęli kilkanaście lat temu od tradycyjnego sklepu. Duże zainteresowanie skórzanym obuwiem od europejskich producentów pozwoliło im szybko rozszerzyć działalność. Dzisiaj buty pod szyldem Euro Moda można kupić w sześciu punktach sprzedaży w Rzeszowie, Stalowej Woli i Dębicy.

Z sezonu na sezon uzupełniany jest asortyment sklepów o nowe kolekcje najlepszych światowych marek i rodzimych producentów. Ballin, Baldinini, Venezia, Mario Bolucci, Caprice, Sala, Gino Rossi, Badura, Baldowski czy Primigi i Bartek to tylko niektóre marki chętnie kupowane przez klientów Euro Mody..

By ułatwić zakupy dotychczasowym Klientom i dotrzeć do tych spoza Podkarpacia firma postanowiła rozpocząć działalność w internecie. Tak powstał sklep internetowy eurobuty.com.pl oraz w późniejszym terminie multimoda.shop.pl, z których obecnie korzystają klienci z całego kraju, a nawet spoza jego granic. Doświadczenie w handlu i fascynacja obuwiem pozwoliło nam stworzyć miejsce dla osób ceniących wygodne i łatwe zakupy oraz niebanalne buty dobrej jakości.

Problemy klienta

 • Zwiększenie liczby obsługiwanych klientów detalicznych i ich satysfakcji z zakupów wprowadzając nowe funkcjonalności do e-sklepu,
 • Wdrożenie jednego systemu ERP, który zarządzałby całym e-commerce (dwoma markami),
 • Pełna kontrola nad procesem wysyłek i utrzymywania odpowiednich stanów magazynowych.

Cel projektu

Stworzenie sprawnie działającego e-commerce wykorzystującego dwa sklepy internetowe. Integracje z innymi platformami zakupowymi oraz wdrożenie jednego systemu ERP zarządzającego całym biznesem.

Rozwiązanie

Realizacja projektu stworzenia dwóch sklepów internetowych Multimoda.shop oraz Eurobuty.com.pl Sklepy powstały w oparciu o silnik Magento 2, przy połączeniu z systemami dziedzinowymi Comarch ERP Altum oraz innymi zewnętrznymi systemami, wspomagającymi sprzedaż internetową.

Wykorzystana platforma Magento jest profesjonalnym narzędziem do prowadzenia sukcesywnego biznesu e-commerce, a dzięki niej firma stworzyła dwa sklepy sprzedające buty pod znaną marką, wywodzącą się z terenów Podkarpacia (multimoda.shop oraz eurobuty.com.pl). Sklepy te zintegrowane są z platformami takimi jak:

 • domodi.pl
 • allani.pl
 • ceneo.pl
 • opineo.pl
 • criteo.pl

Za zrobione zakupy w sklepie internetowym można zapłacić za pomocą jednej z najpopularniejszych platform płatności - PayU. Wysyłka produktów odbywa się między innymi poprzez Paczkomaty INPOST oraz DHL. Do wszystkich tych platform zostały napisane integracje, które wzajemnie ze sobą współpracują, generując przy tym ogromny ruch na stronach sklepu. Wynikiem takiego działania są zamówienia w ilości około 100 na dzień. Najważniejszym jednak zadaniem, jakie było do wykonania przy tym projekcie, to integracja z systemem ERP.

Wdrożenie systemu Comarch ERP Altum w projekcie pozwoliło na centralne zarządzanie wszystkimi oddziałami firmy, sklepem internetowym oraz sprzedażą internetową na platformie Allegro. Zaimplementowane rozwiązania bazują głównie na rozbudowanych procesach BPM, które pozwalają na znaczne usprawnienie obiegu informacji, dotyczących sprzedaży internetowej. Zaproponowany obieg dokumentów dotyczący sprzedaży poprzez sklep internetowy znacznie przyśpieszył i zautomatyzował proces kompletacji zamówienia (sprzedaż między firmowa), wysyłki zamówień poprzez integracje z czołowymi firmami kurierskimi, a także proces reklamacji i zwrotów.

Aktualnie zamówienie, które zostaje złożone w sklepie, jest zaczytane do systemu Comarch ERP Altum, przy pomocy napisanych mechanizmów (BPM), gdzie odbywa się jego realizacja. Status zamówienia zostaje przekazany zwrotnie do sklepu internetowego, informując klienta o stanie złożonego zamówienia. Cała obsługa produktów odbywa się w systemie Comarch ERP Altum, a w określony czasie aktualizacja stanów oraz nowych produktów przesyłana jest do systemu Magento.

Realizacja tego projektu pozwoliła nam zdobyć ogromne doświadczenie związane z platformą Magento 2, która jest aktualnie najbardziej popularną platformą wykorzystywane przy realizacji sklepów internetowych.

Nowe funkcjonalności oraz integracja z tymi systemami sprawiała, że nie jest to kolejny prosty sklep internetowy. Zaawansowane filtry, kody rabatowe oraz negocjowanie ceny to tylko nieliczne z możliwości, jakie oferują stworzone przez nas sklepy internetowe.

Wykorzystane rozwiązania

 • Wdrożenie i integracja z systemem Comarch ERP Altum
 • BPM - zamodelowanie procesów zamawiania, sprzedaży i obsługi klienta
 • Integracja z platformą allegro.pl, domodi.pl, allani.pl, ceneo.pl, opineo.pl, criteo.pl
 • Wykorzystanie silnika Magento 2/platformy Magento
 • Platforma płatności PayU
 • Logistyka – paczkomaty INPOST i DHL

Zobacz realizację na żywo

Kontakt

Mirosław Zięba

E-mail: aplikacje@zetorzeszow.pl

Telefon: +48 17 78 01 641

Strefa klienta

Rzeszów
35-326 Rzeszów, ul. Rejtana 55
tel.: 17 850 06 11
e-mail: detal@zetorzeszow.pl
www: sklep.zetorzeszow.pl

Krosno
38-400 Krosno, ul. Grodzka 12
tel.: 13 43 20 940
e-mail: krosno@zetorzeszow.pl
www: krosno.zetorzeszow.pl

Przemyśl
37-700 Przemyśl, ul. Asnyka 4
tel.: 16 67 85 920
e-mail: przemysl@zetorzeszow.pl
www: przemysl.zetorzeszow.pl

Dokumenty

Media – Aplikacje – Pomoc

logotyp_zetorzeszow