Projekty realizowane ze środków UE

SECURITY OFFICE

Zsynchronizować dane pomiędzy systemem enova365, a lokalnymi bazami danych pracowników technicznych realizujących zlecenia serwisowe, montażowe itd.

RealizacjaMobilny serwis – synchronizacja danych
BranżaOchroniarska

SECURITY OFFICE

Przedsiębiorstwo Ochrony Mienia SECURITY OFFICE Sp. z o.o. powstało w sierpniu 1989 roku w Rzeszowie jako prywatna, specjalistyczna firma branży ochrony osób i mienia. Firma niemal od samego początku postawiła na usługi wysoko kwalifikowane: monitoring obiektów stałych i ruchomych, montaż instalacji alarmowych, telewizji przemysłowej, kontroli dostępu, elektroniki „inteligentnego domu”, zabezpieczeń technicznych, mechanicznych i automatyki bram.

Cel projektu

Zsynchronizować dane pomiędzy systemem enova365, a lokalnymi bazami danych pracowników technicznych realizujących zlecenia serwisowe, montażowe itd. Dodatkowo przeprowadzić synchronizację z katalogami danych umieszczonymi w sieci lokalnej.

Problemy klienta

Ograniczenia wynikające z faktu, że wielu pracowników technicznych może mieć przypisane zlecenie serwisowe na jedno urządzenie, ale tylko jeden z nich ma prawo do edycji plików i dokumentów z tym zleceniem skojarzonych. Dopiero po zakończeniu prac przez jednego z pracowników edycja plików dostępna jest dla kolejnego pracownika. Ilość tworzonych plików w bazie spowodowała konieczność przechowywania ich w innej lokalizacji, tak aby nie obciążać głównej bazy.

Rozwiązanie

Wdrożenie zostało zrealizowane za pomocą dwóch aplikacji. Jedna z nich została wykonana w technologii .Net Framework (zarządzanie różnymi elementami systemu: kodem aplikacji, pamięcią i zabezpieczeniami) oraz drugą aplikacją napisaną w technologii Windows Communication Foundation WCF (integruje i unifikuje technologie Microsoftu służące do komunikacji).

Pierwsza łączy lokalne bazy danych pracowników technicznych z bazą głównego systemu ERP, czyli enova365. Druga aplikacja natomiast przy pomocy opracowanych funkcjonalności dokonuje synchronizacji danych pomiędzy komputerami pracowników, a danymi znajdującymi się w lokalizacji sieciowej.

Zakres danych obejmuje przypisanie zleceń pracownikom technicznym oraz skojarzenie ich z dokumentami w postaci fizycznych plików. Sama synchronizacja odbywa się w dwie strony i jest realizowana na różnych zakresach danych. Wdrożone rozwiązanie pozwala na synchronizację automatyczną lub na żądanie.

Technologia

  • C#
  • .NET Framework
  • WCF

Kontakt

Mirosław Zięba

E-mail: aplikacje@zetorzeszow.pl

Telefon: +48 17 78 01 641

Strefa klienta

Rzeszów
35-326 Rzeszów, ul. Rejtana 55
tel.: 17 850 06 11
e-mail: detal@zetorzeszow.pl
www: sklep.zetorzeszow.pl

Krosno
38-400 Krosno, ul. Grodzka 12
tel.: 13 43 20 940
e-mail: krosno@zetorzeszow.pl
www: krosno.zetorzeszow.pl

Przemyśl
37-700 Przemyśl, ul. Asnyka 4
tel.: 16 67 85 920
e-mail: przemysl@zetorzeszow.pl
www: przemysl.zetorzeszow.pl

Dokumenty

Media – Aplikacje – Pomoc

logotyp_zetorzeszow