Platforma mobilna wiele możne Ci dać.

Platformy mobile obecnie to często wykorzystywane narzędzia chmurowe, które mają za zadanie doskonalić zachodzące w firmie procesy oraz nie ograniczać współpracy pomiędzy pracownikami a pracownikami, oraz pracownikami i klientami. Zależy jaki model wybierzemy. Czy skierowany do środka organizacji, czy bardziej na zewnątrz (pod klienta). Zawsze możemy tak poustawiać procesy, aby platforma spełniała oba kryteria. Kwestia potrzeb klienta i prowadzonego biznesu.

Dzisiaj każda firma korzysta z mniej lub bardziej zaawansowanego systemu informatycznego do zarządzania, gdzie w jego skład wchodzą moduły takie jak: księgowość, kadry-płace, CRM, handel, workflow, magazyn, produkcja i inne. W zależności o charakteru działalności gospodarczej.

Najbardziej wykorzystywanym obszarem w biznesie jest obszar marketingu i sprzedaży, który potrzebuje obecnie dużej elastyczności i szybkości działania. Wręcz działania 24h/365 dni w roku. Platforma przejmuje rolę np.: biura zamówień, gdzie mogą być składane zamówienia oraz generowane dokumenty bez naszej obecności. Rano przychodząc do pracy i uruchamiając komputer, już widzimy jakie zamówienia i na, kiedy mają być zrealizowane. Przyspiesza to proces sprzedaży i obsługi klienta.

Kolejnym przykładem możne być działalność mobilnych handlowców, którzy w firmie pojawiają się rzadko i cała ich praca rejestrowana jest w systemie CRM. Kierownik zawsze ma podgląd na danego pracownika oraz jakie zadania wykonuje i co raportuje, oraz jakie zamówienie z jego konta wpłynęły do firmy. To również upraszcza proces marketingowo-handlowy.

Jest wiele takich przykładów wykorzystywania platformy oraz jej możliwości. Szczególnie kiedy chodzi o zatrudnianie i odchodzenie pracowników w połączeniu z przydzielanymi im zasobami informatycznymi. Platforma załatwia za nas te sprawy, mając pod kontrolą liczbę aktualnie używanych licencji oraz ich możliwości powiększenia lub zmniejszenia. Co wpływa na obniżenie kosztów operacyjnych. Platformy potrafią łączyć różnego rodzaju usługi informatyczne. Nie tylko dostępne są tam systemy klasy ERP, ale również np.: obsługa hostingowa (strona www, poczta, certyfikaty ssl). W jednym miejscu online wiele możliwości.

Platforma mobilna to też dobre miejsce do przetestowania i przekonania się do nowego modelu biznesowego opartego już w całości na chmurze obliczeniowej.

Migracja do platformy mobilnej przynosi wiele korzyści tj.:

  • optymalizacja kosztów,
  • uproszczone zarządzanie,
  • większa mobilność,
  • konsolidacja wielu danych z różnych miejsc,
  • olbrzymia wydajność i skalowalność,
  • szybsze przywracanie po awarii.

To tylko niektóre z korzyści, jakie możesz osiągnąć dzięki korzystaniu z platformy w swojej działalności.

Jeśli jesteś zainteresowany/a poszerzeniem swojej wiedzy w tej dziedzinie skontaktuj się z nami i pozwól nam na spotkanie, aby porozmawiać na temat: Co platforma mobilna możne zrobić dla Ciebie i jak możesz usprawnić swój biznes.