Technologie pomagają przetrwać i rozwinąć biznes

Wydaje się, że wiele przedsiębiorców niezależnie od zakresu prowadzonej działalności gospodarczej, jak i jego rodzaju, zostało zmuszonych do przyspieszonej transformacji cyfrowej.

Uruchamiana czasami w pospiechu praca zdalna lub e-sprzedaż jest tego najlepszym przykładem. Jeśli byłeś na nią gotowy, to należą Ci się gromkie brawa.  

A co z tymi, którzy do tej pory działali (nie) tylko „analogowo”?

Ci przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoje stacjonarne biznesy, zaczęli gorączkowo poszukiwać rozwiązań, które przeniosą ich dotychczasową działalność do Internetu. Dlatego takie rozwiązania jak e-sklep, platforma B2B czy narzędzia online do obsługi klienta są dziś na ustach wielu właścicieli i osób odpowiedzialnych za obszar informatyzacji. Chodzi tu przede wszystkim o nowy wymiar komunikacji, sprzedaży i obsługi klienta. To te procesy są obecnie poddawane w pierwszej kolejności cyfryzacji, by móc sprawnie funkcjonować w nowej rzeczywistości.  

Nie wolno przy tym zapomnieć o bezpieczeństwie i integracji danych np. oprogramowanie handlowo-magazynowe a platforma B2B czy oprogramowanie finansowo-księgowe a e-sklep. To proste przykłady powiązań. Pożytecznych integracji przeprowadzamy znacznie więcej.  

Zrób prostą listę i odpowiedz na pytanie  co posiadam i co chcę zrobić?

  • Przeprowadź wewnętrzny mini audyt (analizę obecnej sytuacji firmy) i zadaj sobie pytanie. Co mogę i co powinienem ucyfrowić, by lepiej obsłużyć dotychczasowych i przyszłych klientów? Może te pytania już sobie zadałeś i znasz odpowiedzi. To dobrze przejdźmy dalej. 
  • Zrób krótki spis posiadanych narzędzi informatycznych (system ERP, oprogramowanie, aplikacje itd.). Może okazać się, że narzędzia, których do tej pory używasz w podstawowym zakresie, można szybko doposażyć w dodatkowe funkcjonalności. WAŻNE! Jeśli nie korzystasz z żadnych narzędzi informatycznych, wypisz sobie obszary, które chciałbyś ucyfrowić (przenieś do postaci online). Np. Chcę, przenieś swoją sprzedaż stacjonarną do Internetu lub prowadzę stacjonarną sprzedaż hurtową, którą chcę rozszerzyć o kanał online itd.  
  • Skontaktuj się z 2 lub 3 firmami, które na podstawie przesłanych od Ciebie informacji przygotują pewne propozycje rozwiązań.  
    W obecnej sytuacji odpowiedź otrzymasz błyskawicznie. Możesz być tego pewien, a i wstępne wyceny mogą być niższe niż jeszcze parę tygodni temu. Dziś firmy informatyczne mocno ze sobą konkurują. Co oznacza, że walczą o uwagę klienta i jego ograniczony budżet inwestycyjny. Wniosek nasuwa się sam. Obecny czas jest najlepszy na inwestycje.  

Wykonanie powyższych kroków wiele wysiłku nie kosztuje, a zwrotne informacje mogą Cię pozytywnie zaskoczyć. Zadaj nam pytania, które Cię ostatnio nurtują, lub na które szukasz odpowiedzi. 

Kontakt do specjalisty https://aplikacjededykowane.zetorzeszow.pl/

Podsumowanie

Aby ucyfrowić swoją firmę lub jej cześć skorzystaj z: 

  • Usługi budowy własnego e-sklepu – sprzedaż dla klienta indywidualnego. 
  • Usługi budowy platformy B2B – sprzedaż hurtowa online pomiędzy przedsiębiorstwami. 
  • Usługi budowy dedykowanego systemu obsługi klienta – np. systemu obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej czy serwisu sprzętu itd. 
  • Usługi rozwoju posiadanego oprogramowania czy systemu ERP, którego dostępne funkcjonalności nie rozwiązują Twoich obecnych problemów. Bo Twój biznes jest niszowy lub nietypowy.  

Obecnie jesteśmy w trakcie ciekawych wdrożeń, które pomagają w cyfryzacji różnych obszarów związanych ze sprzedażą i obsługą klienta — zarówno klienta biznesowego, jak i indywidualnego. Skoro inni je wdrażają, Tobie też z pewnością pomogą. Zapraszamy do kontaktu.