Praca zdalna – 10 wskazówek jak być efektywnym. Wskazówka 9 – Zadbaj o ruch

Praca czasami doprowadza Cię do wyczerpania nie tylko psychicznego, ale i fizycznego, nawet w trakcie jej trwania – po prostu wszystkiego masz już dość. Dlatego warto podczas pracy zdalnej zrobić tzw. przerwę w ruchu. Chodzi o kilkuminutowe przerwy, które pozwalają nam odsapnąć i trochę się poruszać i wyluzować. 

Dobrym pomysłem, może być krótki spacer po swoim podwórku, czy wokół swojego miejsca zamieszkania. W domu możemy zrobić kilka prostych ćwiczeń np. skłonów, przysiadów, czy pokręcić głową lub sobie samemu pomasować szyję. Czasami przemycie twarzy zimną wodą daje dobre efekty na „odświeżenie” swojego umysłu. Chodzi o zrobienie jakiekolwiek czynności (innej niż siedzenie w tym samym miejscu), aby uzyskać nowy zastrzyk energii. 

Jest wielu zwolenników porannej gimnastyki, czy porannego biegania, które pozwala zachować energię przez cały zaplanowany dzień pracy. Zazwyczaj wówczas wstają tylko od biurka, gdy muszą załatwić swoje potrzeby filologiczne lub coś zjeść. Mimo to, krótka przerwa odświeżająca nie zaszkodzi.  

Podsumowując, gdy czujemy się zmęczeni i nasza efektywność wyraźnie spada, warto zrobić krótką przerwę i się trochę poruszać lub odświeżyć np. przemywając twarz wodą. Zazwyczaj z doświadczenia wiemy, jak nasza codzienna praca może wyglądać. Dlatego takie przerwy możemy również sobie zaplanować i je umieścić w harmonogramie (planie) dania pracy. Krótkie wyłączenie umysłowe daje widoczne efekty, które szybko docenisz.

A co ty o tym sądzisz?

Jeśli masz do zaprezentowanej wskazówki jakieś uwagi lub się z nią nie zgadzasz, napisz do nas (marketing@zetorzeszow.pl). Jesteśmy ciekawi Twojej oceny. A może zawsze starasz się tak postępować.

Kolejna wskazówka już jutro (03.07.2020) – pt. Wręcz nagrodę

P.S. Mamy do Ciebie pytanie – jakich narzędzi IT używasz, wykonując pracę zdalną?

My z racji pomagania klientom w tych trudnych czasach przygotowaliśmy kilka usług/narzędzi, które na co dzień wdrażamy.

Zainteresowany?

Odwiedź naszego bloga, gdzie dzielimy się tymi informacjami
https://zetorzeszow.pl/blog/pracazdalna