Relacja ze spotkania – Jak usprawnić procesy magazynowe?

W ubiegłym tygodniu (09.06.2022) mieliśmy niezwykłą przyjemność zorganizować spotkanie biznesowe pt. „Optymalizacja i automatyzacja procesów magazynowych” – Jak usprawnić procesy magazynowe?  

Do udziału w tym spotkaniu zaprosiliśmy ekspertów z firm partnerskich:

  • YOSI.PL i avocadosoft.pl
  • Koncept-L
  • Cambium Networks
  • LG Electronics Polska

Eksperci z ww. firm dzielili się wiedzą z zaproszonymi przedsiębiorcami m.in. w takich tematach jak: 

  • Automatyzacja procesów magazynowych z wykorzystaniem case study klientów opartych na systemie WMS (Avocado Soft), który znacząco wpływa na efektywną pracę magazynu i całego procesu logistycznego od zamówienia do wysyłki (w tym aplikacji Avocado Shipping do integracji z kurierami) oraz o przemyślanej integracji WMS z systemami tj.: Comarch ERP Optima, oraz Comarch ERP XL, MES i e-commerce.
  • Oferta sprzętu informatycznego (oferta Auto ID „systemów automatycznej identyfikacji” – Koncep-L) wykorzystywanego przez pracowników magazynu tj.: terminale ręczne i tablety z wbudowanym modułem skanującym, terminale naramienne, komputery mobilne, czytniki kodów kreskowych, terminale POS, Box PC, drukarki kodów kreskowych.
  • Nowy standard WiFi 6 oraz o sprytnych technologiach zaszytych w jednym urządzeniu, jakim jest access point od Cambium Networks – producent rozwiązań komunikacji bezprzewodowej.
  • Nowoczesne ekrany LED od LG Elektronics (i ich prostego montażu) wykorzystywanych do komunikacji we wnętrzu magazynu, jak i zewnętrznych przyległych do niego obszarach logistycznych.

Wiele z ww. urządzeń można było sprawdzić osobiście, uruchomić i poznać ich najważniejsze zalety w strefach prezentacyjnych. 

Nie zabrakło też i naszej prezentacji rozwiązania, nad jakim pracujemy, czyli „MarketPlace”, który poszerza możliwości i kanały sprzedaży zarówno tej hurtowej, jak i detalicznej. Umożliwia to m.in. przewidziana integracja z e-sklepami, czy marketplacami funkcjonującymi już na rynku. Jego wersja produkcyjna/rynkowa zostanie udostępniona jeszcze w tym roku.  

Na przewidzianych w spotkaniu przerwach na kawę i obiad odbył się networking, podczas którego z zaproszonymi przedsiębiorcami omawialiśmy możliwe rozwiązania ich problemów i wyznań w obszarze optymalizacji i automatyzacji pracy ich magazynów i całego procesu logistki.

Wszystkim przybyłym gościom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu, a ekspertom za przekazaną ogromną dawkę wiedzy i inspiracji, która przełoży się niebawem na ciekawe wspólne projekty.

Dziękujemy!
ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o.