Praca zdalna – 10 wskazówek jak być efektywnym. Wskazówka 6 – Określ jasne reguły gry

Jesteś singlem i mieszkasz sam? To sprawa jest prosta – nikt Ci nie przeszkadza. Natomiast, jeśli oprócz Ciebie w domu przebywają inni domownicy podczas pracy zdalnej, warto to uporządkować. 

Co to znaczy?

Trzeba wspólnie ustalić reguły, które jasno opiszą, kiedy i w jakich sytuacjach możesz być odrywany od pracy. Z ulubionym kotem lub psem pewnie będzie to trudniejsze, ale znając swojego pupila, na pewno znajdziesz dobre rozwiązanie tego problemu.  

A inni?

Informacje o tym, że właśnie do Twojej żony dzwoniła mamusia i zaprasza Was na urodziny, spokojnie może poczekać do wieczora lub kiedy będziesz miał zaplanowaną przerwę. Jeśli takie newsy będą Cię odrywać od pracy, to uwierz, może to przerodzić się w rozmowę o prezencie. O tym, w czym Ty i Twoja druga połówka pojedziecie tam ubrani. Planowanie zakupów murowane. A to kolejne cenne uciekające minuty, które nie były zaplanowane w Twoim harmonogramie dnia.

Przykładów można by mnożyć wiele, gdzie wszystko dokoła jest ważne, a praca może poczekać. Przecież pracujesz zdalnie i możesz mieć ją rozłożoną na dłużej niż standardowo od 8 do 16, czy od 9 do 17. Pytanie brzmi — czy na pewno chcesz, aby Twoja praca przeciągała się od rana do samego wieczora w każdy roboczy dzień.

Podsumowując, jasne reguły również wpływają na Twoją efektywność pracy i całkowity czas, jaki będziesz musiał na nią poświecić w ciągu dnia. Planowałeś wszystkie zadania zrobić do 18, a kończysz o 20. Znów zabrakło ci czasu np., żeby pobawić się z dzieckiem, czy pójść na wspólny spacer. Może uda Ci się jutro – przecież obiecałeś.

Dlatego przedyskutowanie i ustalenie wspólnie z innymi domownikami jasnych reguł, co do Twojej pracy z domu, jest tak ważne. Pozwala Ci spokojnie zrealizować Twój cały plan dnia.

A co ty o tym sądzisz?

Jeśli masz do zaprezentowanej wskazówki jakieś uwagi lub się z nią nie zgadzasz, napisz do nas (marketing@zetorzeszow.pl). Jesteśmy ciekawi Twojej oceny. A może zawsze starasz się tak postępować.

Kolejna wskazówka już jutro (30.06.2020) – pt. Zadbaj o dobry rytm

P.S. Mamy do Ciebie pytanie – jakich narzędzi IT używasz, wykonując pracę zdalną?

My z racji pomagania klientom w tych trudnych czasach przygotowaliśmy kilka usług/narzędzi, które na co dzień wdrażamy.

Zainteresowany?

Odwiedź naszego bloga, gdzie dzielimy się tymi informacjami
https://zetorzeszow.pl/blog/pracazdalna