Praca zdalna – 10 wskazówek jak być efektywnym. Wskazówka nr 2 – Dobrze zaplanuj swój elastyczny czas pracy

Jeżeli nie są Ci narzucone godziny pracy przez pracodawcę lub klienta, dla którego pracujesz, to warto stworzyć sobie dokładny plan dnia.

Kiedy i nad czym pracujesz? W jakich godzinach powinieneś wykonać określone zadania? Co już zrobiłeś, a co jeszcze jest do zrobienia np. z poprzedniego dnia itd.?

Plan pozwoli Ci sprawnie połączyć czas i obowiązek wykonania określonej pracy z tym prywatnym, w którym np. możemy załatwić swoje osobiste sprawy np. “na mieście”.

Podsumowując najważniejszym elementem, jest trzymanie się planu i realizowanie go punkt po punkcie. Kończąc dzień, przekonasz się, że dziś zrobiłeś kawał dobrej roboty. Załatwiłeś dodatkowo te sprawy prywatne, które podczas pracy w firmie byłyby niemożliwe do zrealizowania. I to wszystko zawdzięczasz kartce i kilku lub kilkunastu spisanym punktom. Niektórzy wolą Worda, Excela lub osobisty kalendarz albo aplikację na smartfona – wybór dowolny. Ważne, że to faktycznie działa.

A co ty o tym sądzisz?
Jeśli masz do zaprezentowanej wskazówki jakieś uwagi lub się z nią nie zgadzasz, napisz do nas (marketing@zetorzeszow.pl). Jesteśmy ciekawi Twojej oceny. A może zawsze starasz się tak postępować.

Kolejna wskazówka już jutro (24.06.2020) – pt. Nie lekceważ stroju

P.S. Mamy do Ciebie pytanie – jakich narzędzi IT używasz, wykonując pracę zdalną?

My z racji pomagania klientom w tych trudnych czasach przygotowaliśmy kilka usług/narzędzi, które wdrażaliśmy i nadal to robimy.

Zainteresowany?
Odwiedź naszego bloga, gdzie dzielimy się tymi informacjami
https://zetorzeszow.pl/blog/pracazdalna