Praca zdalna – 10 wskazówek jak być efektywnym. Wskazówka nr 3 – Nie lekceważ stroju

Faktycznie piżama jest wygoda i pewnie zdążyło ci się zasiąść przed laptopem i rozpocząć dzień pracy w niej. Tylko że piżama może podświadomie sugerować Ci, że…

Tylko że piżama może podświadomie sugerować Ci, że właśnie jest sobota lub niedziela gdzieś około 10 (w końcu na weekendzie odsypiamy cały pracowity tydzień). Właściwe mózg może zacząć Ci podpowiadać – praca nie zając nie ucieknie, jeszcze 10 minut drzemki nie zaszkodzi – zacznij od tego, co zazwyczaj robisz w te weekendowe poranki – może zacznij od telewizji śniadaniowej i przygotowania sobie ulubionej jajecznicy.

Właśnie straciłeś 2 godzin, gdzie mogłeś już być po rutynowych zadaniach np. sprawdzeniu poczty i odpowiedzeniu na zaległe i nowe wiadomości.

Odpowiedni strój jest ważnym elementem wykonywania pracy zdalnie. Eksperci twierdzą, że jest to trudne do wyjaśnienia, ale może to również wpływać na nasze samopoczucie. Z drugiej strony raczej po domu nie paradujemy od rana w garniturze lub białej koszuli zapiętej na ostatni guzik z zaciągniętym krawatem – chyba że mamy spotkanie z klientem „VIP-em”, gdzie odpowiedni strój podczas wideokonferencji jest wymagany, np. w firmie jest wdrożony tzw. dress code.  

Naszym zdaniem strój powinien być wygodny i dopasowany do tego, jaką w danym dniu będziesz wykonywał pracę. Jeśli faktycznie będziesz prowadził spotkania online z klientami, to raczej powinieneś się ubrać normalnie, czyli jak zwykle do pracy. Natomiast jeśli siedzisz nad dokumentami i tylko rozmawiasz na czacie to ulubiony wygodny dres, też się sprawdzi (tylko nie ten z porannego lub wieczornego joggingu).

Podsumowując, ubranie powinno być adekwatne do sytuacji i sprawić, abyś się dobrze w nim czół – tak swojsko, jak zawsze. Dobre samopoczucie jest ważne w pracy zdalnej, bo według ekspertów wpływa na wydajność pracy i obniża poziom stresu. 

## A co ty o tym sądzisz?

Jeśli masz do zaprezentowanej wskazówki jakieś uwagi lub się z nią nie zgadzasz, napisz do nas (marketing@zetorzeszow.pl). Jesteśmy ciekawi Twojej oceny. A może zawsze starasz się tak postępować.

Kolejna wskazówka już jutro (25.06.2020) – pt. Jedz lekkie posiłki

P.S. Mamy do Ciebie pytanie – jakich narzędzi IT używasz, wykonując pracę zdalną?

My z racji pomagania klientom w tych trudnych czasach przygotowaliśmy kilka usług/narzędzi, które wdrażaliśmy i nadal to robimy.

Zainteresowany? Odwiedź naszego bloga, gdzie dzielimy się tymi informacjami
https://zetorzeszow.pl/blog/pracazdalna